Okolí a služby

Bořivojova ulice

Dnešní poměrně dlouhá ulice probíhající s pravoúhlým zalo­mením od Rajské zahrady až k Lucemburské ulici zahrnuje vedle původní Bořivojovy i někdejší ulici Riegrovu. K jejich sloučení došlo roku 1947. K významným stavbám původní Bořivojovy ulice patřil Národní dům na Žižkově (čp. 1216) z let 1910–1911. Disponoval restaurací, kavárnou, tanečním sálem i hotelovými pokoji. Po svém otevření sloužil spolko­vému životu, tanečním zábavám a dalším společenským akcím. V jeho prostorách fungovala i obchodní škola. V do­bách socialismu se stal pouhým lidovým pohostinským zaří­zením, v současné době však došlo k obnovení jeho reprezentativní restaurační i hotelové funkce.

V původně Riegrově ulici čp. 816 se narodil 23. září 1901 bás­ník Jaroslav Seifert, což připomíná od roku 2001 pamětní deska na domě. Jeho stěžejním dílem pojednávajícím o Žiž­kově jsou jeho vzpomínky na dětství a mládí – Všecky krásy světa. „Všelicos jsem zažil, než mi začal být Olšanský rybník nad Středozemní moře, než zvítězila Rajská zahrada nad Bouloňským lesem a Židovské pece mě začaly přitahovat víc než Mont Blanc; než jsem poznal, v čem je krása země, ve které žiji, a města, které je mým domovem a které bych nevyměnil za všechny krásy a senzace světa.“ Ve svých vzpomínkách při­rovnává žižkovskou atmosféru k Paříži, to když popisuje žiž­kovské besedy na ulicích, kdy si lidé vynesli ven stoličky a židle, na kterých posedávali a bavili se mezi sebou, třeba i přes ulici – prostší podoba pařížských bulvárů. J. Seifert se v mládí, jako účastník dělnických schůzí a protestních po­chodů, soustředil na proletářskou poezii. Své sbírky Hvězdy nad Rajskou zahradou nebo Město v slzách věnoval rovněž Žižkovu.

 • veškerá občanská vybavenost v dosahu
 • odkaz na úřad Praha 3 https://www.praha3.cz/ 
 • Zajímavá míst a v blízkosti:
  • park Parukářka
  • Žižkovská věž
  • Mahlerovy sady
  • Žižkovo náměstí
  • Havlíčkovo náměstí
  • Obchodní akademie
  • a další

Prodej nemovitostí

Zajistíme pro Vás kompletní servis spojený s prodejem a koupí nemovitostí

Pronájem nemovitostí

Zajistíme pro Vás kompletní servis spojený s pronájmem nemovitostí

Zajištění hypotéky

Pro každého z Vás zajistíme hypoteční úvěr přes našeho finančního specialistu pana Ing. Martina Toulu, tel.: +420774665894, email: martin.toula@partners.cz

Chráníme Vaše soukromí

Naše společnost používá soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat funkčnost stránek a zajištují, aby naše stránky fungovaly bezpečně, neustále se zlepšovaly a přizpůsobovaly vaše vyhledávání. Díky nim dokážeme lépe nabídnout obsah, který pro vás může být zajímavý a užitečný. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využíváním všech cookies.
Více informací
ROZUMÍM   ZAMÍTNOUT