Okolí a služby

Rok 1932

Ve vsi Psáry (636 obyvatel) byly v roce 1932 evidovány tyto živnosti a obchody: cihelna, 3 hostince, kovář, 2 obuvníci, 3 řezníci, sedlář, 2 obchody se smíšeným zbožím, spořitelní a záložní spolek pro Psáry, švadlena, trafika, truhlář.

V obci Dolní Jirčany (přísl. Horní Jirčany, Štědřík, 562 obyvatel, samostatná obec se později stala součástí Psár) byly v roce 1932 evidovány tyto živnosti a obchody: autodoprava, obchod s dobytkem, 3 hostince, 2 kapelníci, kovář, krejčí, pokrývač, porodní asistentka, 6 rolníků, 4 řezníci, 2 obchody se smíšeným zbožím, švadlena, tesařský mistr, trafika, velkostatek.

Obec Psáry (německy Psar) se nachází v okrese Praha-západ ve Středočeském kraji, leží jihovýchodně od Prahy mezi Jesenicí a Jílovým u Prahy.

V obci žije přibližně 4 200 obyvatel. V říjnu 2008 jich měla 3 132, v roce 1991 jich zde přitom žilo zhruba 1 300. Obec spadá do oblasti, která se vlivem suburbanizace Prahy mohutně rozrůstá (např. město Jesenice mívalo 1 700 obyvatel a k roku 2017 jich mělo již zhruba 9 000).

Další informace o obci naleznete na: https://psary.cz/content/o-obci 

  • v blízkosti přírodního koupaliště
  • sportovní zázemí v okolí
  • mateřská a základní škola
  • obecní úřad Psáry

Chráníme Vaše soukromí

Naše společnost používá soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat funkčnost stránek a zajištují, aby naše stránky fungovaly bezpečně, neustále se zlepšovaly a přizpůsobovaly vaše vyhledávání. Díky nim dokážeme lépe nabídnout obsah, který pro vás může být zajímavý a užitečný. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využíváním všech cookies.
Více informací
ROZUMÍM   ZAMÍTNOUT