Nemovitosti

Reality 11 Vám zprostředkují koupi unikátního stylového venkovského sídla s velmi silným genius loci (částečně okusíte při 3D virtuální prohlídce, naplno při osobní návštěvě – nutno zažít!). Pro náročné klienty, kteří hledají něco netradičního a výjimečného.

Památkově chráněná zemědělská usedlost se skládá ze dvou samostatných patrových obytných domů (každý má vlastní č. p. a elektroměr 220/380 V), rozsáhlých hospodářských stavení a velké stodoly. Nemovitost stojí přímo v centru obce na náměstí u kostela (naproti faře), ovšem díky uzavřenému dvoru s vysokou dřevěnou bránou uvnitř areálu zažíváte naprosté soukromí. Přitom veškeré služby (obchod, školka, škola, pošta, restaurace, obecní úřad, knihovna) máte v docházkové vzdálenosti do 5 minut. Les procházkou 10 až 15 minut. V okolí několik míst na koupání.

První dům (č. p. 74) má 457 m² užitné plochy a zahrnuje 2 (až 3) samostatné bytové jednotky. V přízemí jsou 3 obytné místnosti s na míru vyrobenou kuchyňskou linkou z bukového masivu, prostorná koupelna s vanou a dvěma umyvadly (elektrické podlahové topení), samostatná toaleta, přes chodbu je pak další samostatná místnost (41 m2) s klenbami, kuchyňkou, dvěma toaletami a funkčním otevřeným kamenným krbem. (Nyní tato místnost slouží pro setkávání rodiny, přátel a skupin až 20 osob.)

Ze vstupní předsíně s klenbami se po širokém dřevěném schodišti dostanete do 2. NP, kde je samostatná podkrovní garsonka (59 m2) s vlastní koupelnou (sprcha, umyvadlo, toaleta, elektrické podlahové topení) a přípravou na instalaci kuchyně. Dále se v tomto NP nachází dvě samostatné obytné místnosti, kuchyňský kout, samostatná sprcha, samostatná toaleta a šatna.

Z garsonky se pak po původním dřevěném schodišti dostanete na rozlehlou půdu (130 m2), která nyní slouží jako skladiště.

V místnostech ve 2. NP, na půdě a ve velké místnosti v přízemí jsou podlahy z masivních dřevěných fošen (ve dvou místnostech původních!). V přízemí jsou v místnostech plovoucí laminátové podlahy, v koupelnách a předsíni dlažba.

Druhý dům (č. p.) 75 má užitnou podlahovou plochu 234 m² + podkroví (s částečnou přípravou na další obytné místnosti). V přízemí se nachází garsonka s kuchyní, sprchou, vanou a toaletou, přes menší chodbu vejdete do průchozí místnosti (nyní slouží jako domácí kino se speciální zvukovou izolací) a přes ni se pak dostanete do další místnosti (nyní slouží jako kancelář – 38 m2), která má vlastní vstup přímo z náměstí. V této místnosti se mimo jiné nachází funkční historická kachlová kamna a klenutém stropě původní ozdobný štuk. Pravděpodobně nejstarší místnost celého areálu, která kdysi údajně sloužila jako kaple.

Z předsíně se pak po dřevěném schodišti dostanete do 2. NP, kde jsou celkem 4 obytné místnosti (v jedné funkční krb), koupelna (sprcha, umyvadlo, WC) a kuchyňský kout s barem.

Z předsíňky ve 2. NP vede samostatný vstup po dalším dřevěném schodišti na půdu, která je již částečně zařízená jako další obytná místnost (podlaha, střešní okno, sádrokarton). Nyní slouží jako skladiště.

Do obou domů je vstup ze společného uzavřeného dvora, do domu č. p. 75 pak ještě navíc dalším samostatným vstupem přímo z náměstí.

Na zahradě se nachází zastřešená terasa s grilem a umyvadlem s teplou a studenou vodou. Dále je zde vlastní ve skále tesaná studna, hluboká cca 12 m s neustálým přítokem podzemní vody, ovocné stromy a keře, menší lesík a jezírko s vodotryskem, které se hemží zajímavými druhy okrasných rybiček.

V horní části areál uzavírá napříč postavená patrová stodola (cca 200 m2), ve které se nyní nachází garáž, dílna, tělocvična, herna a skladiště. Díky nové střeše, masivní konstrukci a dostupným sítím je možné relativně snadno přebudovat na další samostatné bytové jednotky. Je možné využít i pro krytý bazén, velký sál pro 50 až 100 osob, přechodné ubytování apod. Rozlehlá střecha s orientací jižním směrem přímo vybízí k instalaci solárních kolektorů, což již bylo předběžně s orgány památkové péče projednáno.

Pod touto stodolou se nachází útulný vinný sklípek s kamennou klenbou a celoročně konstantní teplotou a vlhkostí. Ideální pro dlouhodobé uchovávání archivních vín.

V jedné části hospodářských budov (opět místnost s klenbami) je vybudována relaxační místnost s luxusní vířivkou USSPA pro 4 osoby, parní sprchou, finskou saunou (elektrická kamna) a pravou dubovou kádí sloužící jako ochlazovací bazének. Tato místnost má i vlastní toaletu a elektrické podlahové vytápění.

Celková výměra pozemku včetně zastavených ploch je 1 591 m².

Celý areál prošel citlivou komplexní rekonstrukcí v souladu s požadavky orgánů státní památkové péče, průběžně v letech 1999–2000, 2005, poslední větší úpravy proběhly v roce 2019. Všechny objekty mají nové fasády, je nová střecha na objektu č. p. 74 a velké stodole uzavírající dvůr (obojí pálená bobrovka), nové rozvody elektriky, vody, odpadů ve všech objektech. Na objektu č. p. 74 měděné okapy.

Vytápění celého objektu č. p. 74 je řešeno ústředním topením s vlastním kotlem na peletky se zásobníkem a plně automatickou regulací (pořízeno v roce 2019). Objekt č. p. 75 má kombinované vytápění. Některé místnosti využívají ústřední topení napojené na elektrokotel, v kanceláři jsou dvoje akumulační kamna, ve dvou místnostech ve 2. NP přímotopy.

Oba obytné domy disponují rozvodem koaxiálu pro připojení satelitu na střechu a jsou propojeny datovým kabelem pro přenosovou rychlost až 1 Gb/s. V obou objektech jsou do několika místností zavedeny datové kabely pro přenosovou rychlost až 100 Mb/s. Na tyto datové kabely jsou připojeny AP, které zajišťují pokrytí WiFi signálem ve všech místnostech a větší části zahrady. 

Možnosti využití tohoto areálu jsou široké: netradiční prostorné vícegenerační nebo komunitní bydlení, pronájem ubytování (současní majitelé byli zapojeni do AirBnB), reprezentativní sídlo firmy s bydlením, pořádání seminářů, workshopů, rodinných oslav, táborů atd.

Stáří objektu je odhadované na cca 300 let. Vzhledem k použitým technologiím se ve své době muselo jednat o velmi moderně budované objekty. Objekt dlouho sloužil jako zájezdní hostinec, prý jej při svých cestách využívali i králové, kteří přes Senožaty cestovali po královské cestě mezi Prahou a Vídní. První písemná zmínka o obci Senožaty pochází z roku 1352.

Senožaty jsou obec v okrese Pelhřimov v Kraji Vysočina, nacházející se 10 kilometrů od města Humpolec a 7 km od sjezdu dálnice D1 Hořice. V Praze jste za 50 minut, v Brně za 75 minut. (Po dokončení rekonstrukce snad opadnou časté zácpy na D1, které délku cesty prodlužují.) V Senožatech žije 778 obyvatel, po sčítání jich možná bude o něco více a jedni z nich můžete být i Vy.

Dokážete využít objekt se 14 obytnými místnostmi, 6 koupelnami, 8 toaletami, saunou, vířivkou, rozlehlou udržovanou zahradou a dalšími stovkami metrů čtverečních vhodných pro obytné využití? Pak je tato jedinečná a neopakovatelná nabídka právě pro vás.

Napište si o heslo pro virtuální prohlídku a okuste atmosféru velkých místností s klenbami a podlahami z masivních fošen. Rád Vám odpovím na Vaše otázky a těmito zajímavými nemovitostmi Vás ochotně osobně provedu s doprovodem a výkladem milých majitelů. Jsem Vám kdykoliv k dispozici. Těším se na osobní setkání.

820 m2Podlahová plocha
5x Koupelna
7xWC
7minutSjezd dálnice D1
10kmMěsto Humpolec

Fotogalerie

Kontakt na makléře

608 711 656
duben@reality11.cz
Nerudova 452
Humpolec 396 01
Václav Duben
Domluvit prohlídku

Chráníme Vaše soukromí

Naše společnost používá soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat funkčnost stránek a zajištují, aby naše stránky fungovaly bezpečně, neustále se zlepšovaly a přizpůsobovaly vaše vyhledávání. Díky nim dokážeme lépe nabídnout obsah, který pro vás může být zajímavý a užitečný. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využíváním všech cookies.
Více informací
ROZUMÍM   ZAMÍTNOUT