Pod křídly zkušených

Poraďte se s námi

Obchod s nemovitostmi není zpravidla jednoduchá záležitost. Běžný člověk prodává či kupuje nemovitost v průměru 1 - 2 krát za život. V dnešní době jsou velice často nemovitosti zatížené právní či faktickou vadou, kterou laik jen těžko odhalí, a pokud ano, tak pro něj není snadné najít optimální řešení. Náš profesionální tým řeší tyto případy dnes a denně. Eliminujte rizika a poraďte se s profesionály.

Zpět do poradny

Bc. Alena Coufalová 18.8.2013

Vážená realitní kanceláři, Vím, že můj dotaz možná hodíte do koše, ale přesto bych se chtěla poradit s někým erudovaným. Chystám se prodat byt po rodičích v centru města Klatovy. Nechci udělat chybu, a proto píši. Nevím, jak mám stanovit správnou cenu. Byt je 2+1, 65 m2, v 2. patře cihlového domu. Vím, že je to možná klišé, ale chci si zkusit byt prodat sama bez realitky. Děkuji za případnou odpověď, i když v ní nedoufám.

Vážená paní Coufalová, Nejste první ani poslední, která nevěří realitním kancelářím, proto Vám to nemáme za zlé. V průběhu prodeje poznáte, že tento proces prodeje je složitý a má mnoho zásad. Jednou z nich je správně stanovit cenu. Nasadit cenu příliš vysoko může být stejně nákladné jako nasadit ji příliš nízko. Ceny nemovitostí určují změny v tržním prostředí, nikoliv Vaše citové vazby, nebo Vámi pociťovaná hodnota Vaší nemovitosti. Abyste pro svůj byt dokázala stanovit realistickou cenu, objektivně srovnejte hodnotu, vlastnosti a podmínky všech podobných nemovitostí ve Vašem okolí, a všech podobných nemovitostí, které se v posledních měsících prodaly. Také je nezbytné se seznámit s podmínkami každého možného prodeje. Na dnešním trhu jsou smluvní podmínky často stejně důležité jako cena. Pečlivě si rozpočítejte náklady na prodej a připravte si výkaz čistých výnosů, abyste získala nejlepší odhad toho, co budete muset ze zisku z prodeje bytu odečíst. Tuto analýzu nákupních nákladů by mohli požadovat také potenciální kupující. V případě jakýchkoliv dotazů můžete po sléze kontaktovat naše makléře v lokalitě.Nový dotaz