Pod křídly zkušených

Poraďte se s námi

Obchod s nemovitostmi není zpravidla jednoduchá záležitost. Běžný člověk prodává či kupuje nemovitost v průměru 1 - 2 krát za život. V dnešní době jsou velice často nemovitosti zatížené právní či faktickou vadou, kterou laik jen těžko odhalí, a pokud ano, tak pro něj není snadné najít optimální řešení. Náš profesionální tým řeší tyto případy dnes a denně. Eliminujte rizika a poraďte se s profesionály.

Zpět do poradny

Jana Vacková 21.1.2014

Dobrý den, chěla bych se Vás obrátit s dotazem, co mám dělat, když chci odstoupit od nájemní smlovy, která začne platit od 24.10.12, z důvodu neplnění podmínek. Chci vrátit po panu makléři provizi ve výši 6.500 a on mi nechce vrátit nic. Volal mi pan Mgr. Vodenka, který vlastní rel. kancelář Komplet reality v Nušlova ul. Praha 5 a silně na mě řval a vyhrožoval mi., že ho od začátku buzeruji a pořád něco chci. Chtěla jsem jen vymalovat byt a zprovoznit kuchyňský kout, kde nebyla zavedena voda a jedna zásuvka. Prý si vymýšlím, buzeruji ho a co bych ještě chtěla. Takhle ne mě zhruba půl hodiny. považuji to za silně neprofesionální přístup ke klientovi, který za uvedené služny zaplatil. Chci Vás požádat o radu, jak mám v daném případě postupovat. Jestli na něj podat stížnost nebo to řešit přes právníka. Velmi děkuji za Vaši odpověď.

Dobrý den, předem je nutné Vás upozornit, že nájemní smlouva je platná okamžikem podpisu smluvních stran nedohodnou-li se strany jinak. S nastěhováním do nájemního bytu souvisí spíše účinnost smluvních závazků spojených s nájemním bytem jako je platba nájemného, platba za služby, právo byt nerušeně užívat atd. Odstoupit od takové smlouvy je možné pouze ze zákonem upravených důvodů anebo je-li to ve smlouvě sjednáno. Pokud bylo smluvně ujednáno, že byt bude vymalován a kuchyňská linka bude provozu schopná, pak je Váš nárok zcela oprávněný. V opačném případě je to spíše na dobré vůli pronajímatele či na vyjednávacích schopnostech makléře. Myslím, že takové spory se dají řešit smírnou cestou a dohodou jak s realitní kanceláří tak s pronajímatelem. Jednání realitní kanceláře, které popisujete je samozřejmě neprofesionální, pokud nám napíšete její název a bude-li členem RKČR budeme stížnost řešit a o výsledku Vás informovat. Nový dotaz