Pod křídly zkušených

Poraďte se s námi

Obchod s nemovitostmi není zpravidla jednoduchá záležitost. Běžný člověk prodává či kupuje nemovitost v průměru 1 - 2 krát za život. V dnešní době jsou velice často nemovitosti zatížené právní či faktickou vadou, kterou laik jen těžko odhalí, a pokud ano, tak pro něj není snadné najít optimální řešení. Náš profesionální tým řeší tyto případy dnes a denně. Eliminujte rizika a poraďte se s profesionály.

Zpět do poradny

Krista Zdráhalová 24.10.2013

Dobrý den, rozhodla jsem se, že prodám garáž. Do konce roku v ní mám nájemce. Jak by bylo možno realizovat prodej, kdyby se současný nájemce rozhodl garáž ode mě koupit? A jaké všechny poplatky bych musela platit, pokud bych se rozhodla prodat garáž přes RK? Děkuji za odpověď.

Pokud by se Vás současný nájemce rozhodl koupit vaši garáž, tak se ukončí smlouva o nájmu dohodou stran a uzavře se příslušná kupní smlouva, na základě které přejde vlastnické právo ke garáži z Vaší osoby na osobu bývalého nájemce. V otázce odměny realitní kanceláře za případné zprostředkování jiného kupce, Vám doporučujeme kontaktovat příslušnou kancelář dumrealit.cz v lokalitě, kde je umístěna Vaše nemovitost. Ti vám sdělí konkrétní podmínky.Nový dotaz