Pod křídly zkušených

Cena domu poškozeného povodněmi

Obchod s nemovitostmi není zpravidla jednoduchá záležitost. Běžný člověk prodává či kupuje nemovitost v průměru 1 - 2 krát za život. V dnešní době jsou velice často nemovitosti zatížené právní či faktickou vadou, kterou laik jen těžko odhalí, a pokud ano, tak pro něj není snadné najít optimální řešení. Náš profesionální tým řeší tyto případy dnes a denně. Eliminujte rizika a poraďte se s profesionály.

Zpět do poradny

Vojta Mareš 12.8.2013 - Cena domu poškozeného povodněmi

Chtěl se zeptat na odhadní cenu mého domu. Celý dům nám vyplavily letošní povodně zhruba do 70 cm celé spodní patro. Statik nám řekl, že nedošlo k narušení statiky. Máte nějakou radu, zda dům prodat a jaká by měla být jeho cena? Jedná se o rodinný dům 5+1 na okraji Děčína (u Labe) směr na Ústí nad Labem. Děkuji.

Dobrý den pane Mareši, I nemovitost zasaženou povodní lze prodat. Záleží na tom, v jaké záplavové zóně se vyskytuje, kolikrát byla podobnou událostí zasažena a kolik let uběhlo od této události. Bezprostředně po „katastrofě“, jako ve Vašem případě, jsou ceny nemovitostí na minimu a dostanou se až na desetinu své původní ceny. Tudíž doporučujeme v současnosti nemovitost neprodávat. Pokud vydržíte nějaký ten rok, může se cena opět vrátit k původní částce. Na konkrétní možnosti se ptejte našich realitních odborníků, kteří Vám objektivně poradí jak situaci řešit. Naše odborníky si můžete vybrat v sekci makléři. Rádi Vám pomůžeme.Nový dotaz