Pro pronajímatele

Pozor na pasti a nástrahy

Vlastníte byt, nebytový či obchodní prostor, který nevyužíváte a potřebujete ho pronajmout? Tak do toho, ale pozor, pokud nerozumíte nájemním smlouvám a celkově problematice nájemních vztahů - jste v nebezpečí.

Přáním každého pronajímatele je nájemník, který nemá v plánu stěhovat se každou chvíli. I přesto, že se zprvu zájemce o dlouhodobý pronájem jeví jako spolehlivý a důvěryhodný člověk, nepodepisujte s ním smlouvu na dobu neurčitou. Z bytu ho potom totiž jen tak lehko nedostanete. Podepište ji na dobu určitou, třeba na jeden rok, a poté ji můžete prostřednictvím dodatků prodlužovat.

Sluzby-ProPronajimatele1

Pokud si nenecháte poradit od odborníků a nájemní smlouvu si sepíšete, jak se říká „doma na koleni“ hrozí Vám, že na spoustu věcí zapomenete, nebo Vás ani nenapadnou.

Každého zájemce doporučujeme velmi důkladně prověřit, zjistit jeho bonitu, prolustrovat jej z hlediska exekucí, insolvencí apod. Informace o jeho trvalém bydlišti také není úplně k zahození. Pokud je veden na ohlašovně městského úřadu, nebývá to zpravidla ta nejšťastnější volba.

V nájemní smlouvě nesmí chybět například i sankce nebo náhrada škody za poškozený nebo dokonce zničený majetek. Mějte na paměti, že nájemní smlouva má v první řadě chránit Vás a Vaši nemovitost. A Nový občanský zákoník Vám v této situaci rozhodně nepomůže. Výrazně totiž posílil pozici nájemníků, ne pronajímatelů.

Ve smlouvě je například nutné uvést i fakt, jestli na nájemníka převedete služby a energie, způsob jejich úhrad.

Pastí a nástrah je ale daleko víc. Pokud váháte, nevíte si rady, nebo vše raději zkonzultuje s odborníky, neváhejte a oslovte někoho z našich profesionálů ze sítě Reality 11.

Nastartujte svoji kariéru, třeba jako...

Elitní makléř

Zařaďte se mezi elitní makléře díky našemu konceptu aktivních tréninků, využití exkluzivních nástrojů a podpory v rámci značky.

Více informací

Makléř srdcař

Milujete kontakt s lidmi, dobře odvedenou práci a skvělé pracovní podmínky? Staňte se makléřem srdcařem a předávejte svou pozitivní energii dál.

Více informací

Rychle vydělávající makléř

Nestačí vám vaše současné příjmy a máte pocit že se vaše kariéra již nikam neposouvá? S naší podporou formou unikátních tréniků a nástrojů začnete vydělávat opravdu rychle.

Více informací

Chráníme Vaše soukromí

Naše společnost používá soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat funkčnost stránek a zajištují, aby naše stránky fungovaly bezpečně, neustále se zlepšovaly a přizpůsobovaly vaše vyhledávání. Díky nim dokážeme lépe nabídnout obsah, který pro vás může být zajímavý a užitečný. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využíváním všech cookies.
Více informací
ROZUMÍM   ZAMÍTNOUT